Tvarujeme problematické partie: Povislá kůže na rukou

Povislá kůže na rukou trápí mnoho žen, není přitom těžké se jí zbavit. Připravili jsme pro vás proto článek s pěti cviky, které vám pomohou zpevnit tricepsy, bicepsy i ramena. Vaše ruce tak o několik let omládnou a na léto budete opět moci do šatníku zařadit sportovní tílko a své „nové“ ruce dávat patřičně na obdiv. 

 

JAKÉ POMŮCKY BUDU POTŘEBOVAT?

Všechny cviky, které si ukážeme, se dají zcela bez problému cvičit v pohodlí domova a velká část z nich nepotřebuje žádné pomůcky, případně lze použít snadno dostupnou alternativu.

Postačí vám dvě jednoruční činky. Pokud je nemáte, nezoufejte. Bez rozpaků je můžete nahradit PET lahvemi s vodou, či pískem. Druhou užitečnou pomůckou je nízká lavice, ale tu snadno nahradíte kuchyňskou židlí, pohovkou, či rámem postele, o který se zapřete. Vhodná je také podložka na cvičení, ta však není podmínkou a můžete ji nahradit sportovním ručníkem.

 

NENÍ TO PRO MUŽE? NECHCI VELKÉ SVALY!

Mnoho žen se bojí, že po cvičení jim narostou pro ženské tělo „odpudivé“ mužské svaly. Je však nutné si uvědomit, že ženské tělo není od přírody stavěno tak, aby tvořilo velké množství svalové hmoty. Profesionálním kulturistkám pomáhají látky jako uměle dodávaný testosteron, kterého vaše tělo přirozeně produkuje jen malé množství.

Všimněte si, že ani profesionální atletky, které tvrdým tréninkem tráví celý rok, nejsou nijak extrémně obsypány svaly. Přitom jejich mužské protějšky patří k těm nejurostlejším.

Cvičení tedy rozhodně nebude mít za následek nadbytek svalové hmoty na vašich rukou. Hlavním účelem je skutečně pouze vytvarování. Vaše svaly se zpevní, kůže napne a ruce dostanou ten správný „lesk“, po kterém všechny toužíte.

 

DOPORUČENÁ SADA CVIKŮ

Cviky jsou zaměřené hlavně na tricepsy (sval na zadní straně paže nad loktem), který má tendenci k ochabování. Na rozdíl od ostatních svalů rukou, které denně namáháme při běžných činnostech, jej totiž nevyužíváme tolik, kolik by sval potřeboval.

 

Pro každý cvik doporučujeme 5 sérií po 15 - 20 opakováních. 

 

Kliky v různých variantách

shutterstock_126577925

Nejúčinnějším a také nejkomplexnějším cvikem jsou kliky. Posilují se při nich zejména prsa a tricepsy, částečně se však také zapojují svaly ramen a břicha. Stupeň zapojení jednotlivých svalů můžete ovlivnit polohou rukou.

Obtížnost můžete snížit například tzv. dámskými kliky, kdy kliky provádíte na kolenou, nebo můžete provádět kliky o zeď, či s rukama na židli. Zvládnete tak větší počet opakování a cvičení bude efektivnější. Hodí se to ve chvíli, kdy klasické kliky zvládáte jen s obtížemi.

 

Tricepsové dipy

 shutterstock_251341681

Tricepsové dipy jsou skvělým izolovaným cvikem na tricepsy. Stolek, který vidíte ve videu, můžete snadno nahradit zmíněnou kuchyňskou židlí, nebo okrajem postele.

 

Kick-back

shutterstock_147758678

Kick-back je dalším cvikem na tricepsy, ke kterému budete potřebovat činky, nebo plastové lahve s vodou.

 

Předpažování s jednoručkami

shutterstock_124036324

Předpažování s jednoručkami je cvik na deltové svaly ramene. Opět jej cvičíme s činkami, nebo alternativou v podobě lahví. Dávejte si pozor na správnou techniku vysvětlenou ve videu.

 

Bicepsový zdvih

shutterstock_319911

Posledním cvikem je bicepsový zdvih, který vám pomůže posílit bicepsy.

Podívejte se na další cvičební tipy a videa ve speciální sekci Cvičení pro ženy na FitYOU.cz.  

Autorem tohoto článku je redakce českého fitness portálu FitYOU.cz. Na jeho stránkách naleznete kromě dalších instruktážních videí a odborných článků také poradnu, cvičební plány a další obsah, jenž si měsíčně přečte přes 20 000 čtenářů.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.