Malé věci mohou znamenat velký rozdíl - nový rok = nové já

Šťastný nový rok všem!

 

PF2016

 

Věřím, že Váš start Nového roku byl skvělý a teď jste již připraveni pustit se do akce.

Je tady první týden roku 2016 a pro mnohé z nás to znamená také první týden našich novoročních předsevzetí. Protože "NOVÝ ROK = NOVÉ JÁ". Jste naplněné pozitivní energií, plné odhodlání a touhy dojít až do cíle. Ale možná jsou někde, v hloubi duše, schované i obavy, jestli to zvládnete, jestli vydržíte pravidelnost, jestli si půjdete zacvičit, i když se Vám zrovna nebude chtít a jestli představa pohody na gauči zvítězí nad Vaším plánem. Kolika nezdravých dobrot, které Vám tolik chutnají se budete muset vzdát, pokládáte si otázku, zda-li nebude chuť silnější než Vaše svědomí a odhodlání. Věřte v sebe, nebojte se nových výzev a výsledek bude stát za to. Existuje hodně drobností, které Vám mohou pomoci v dosažení vašeho "NOVÝ ROK = NOVÉ JÁ". 

Depositphotos_64327933_l-2015 

 

Zaměřte se na dosažitelné maličkosti a stoupejte pomalu po schodech pomyslné pyramidy až na vrchol. Třeba si i takovou pyramidu namalujte, a každý schod použijte jako jeden týden, na který si napište něco nového, co přidáte do svého zdravého životního stylu a vytvoříte tím dlouhodobý návyk, který Vám dodá energii a pomůže Vám vypadat a cítit se skvěle.

 

Najděte si 2 fotky, jak chcete vypadat a jak naopak vypadat nechcete, a podívejte se na ně vždy, když Vás bude špatný hlas nabádat k tomu, abyste se odklonili od svého plánu, a Vaše chuť se bude v tu chvíli zdát mocnější než Vy.

 

Někdy si budete říkat, zrovna teď se mi nechce jít cvičit, jsem unavená z práce, nemám náladu, dostatek energie - pusťte si motivační video. Určitě Vás "nakopne" a pomůže překonat chvilkovou nechuť. Protože někdy je to jen o tom prvním kroku, který uděláte ze dveří svého bytu, domu.

 

Jistě znáte ten pocit, když si na sebe vezmete oblečení, které Vám padne jako ulité a sluší Vám. Jste sebevědomější, pociťujete důvěru v sebe sama a Váš den je hned o něco příjemnější. Stejné je to se sportovním oblečením. Není to jen o kvalitním materiálu a funkčnosti, které jsou u fitness topů a legin velmi důležité. Věřte, že pokud se budete ve svém sportovním outfitu cítit skvěle, Vaše výkony a odhodlání stoupne, a na lekci se budete těšit. Protože i když budete zpocená z náročné lekce, v pěkném oblečení můžete pořád vypadat krásná a žensky. A toho určitě nedocílíte v sepraných leginách a tílku, které už dávno ztratilo nejen tvar, ale i svoji funkci.    

SS15_TRAINING_018_C_LR

 

Začněte svůj den s trochou teplé vody a čerstvého citronu, přidejte čerstvý zázvor. Později, v průběhu dne zkuste některou z porcí kávy nebo černého čaje vyměnit za bylinný čaj nebo vodu s kapkou čerstvě vylisované ovocné šťávy. Přirozeně tak snížíte příjem kofeinu. Na každém kroku na nás vykoukne příjemná kavárna, kde si rádi dopřejeme lahodné latte nebo cappuccino. Čas od času zavítejte namísto do kavárny do čajovny, která nabízí nesčetné množství vynikajících čajů bez kofeinu.       

 

Přidejte "zelené" ke každému jídlu, listová zelenina nebo salát je parádní volbou. Část porce jídla můžete nahradit právě zeleninou jako je špenát, brokolice nebo zelené lusky. Kromě toho, že Vás zasytí, zelenina dodá vašemu tělu i potřebnou vlákninu. Nikdy jste neměli zeleninu v dopoledních hodinách? Do oblíbeného smoothie si přidejte špenát. Zde si přečtěte také článek o blahodárných účincích avokáda.  

 avokádo

Pijte více vody a dodržujte pitný režim. Zkuste vypít alespoň 2 litry tekutin za den - ideální je voda nebo neslazené čaje, můžete přidat i trochu minerálky, která dodá potřebné minerály. Nezapomeňte na to, že káva odvodňuje a pokud si půjdete zacvičit, je zapotřebí dodat tělu tekutiny, které vypotíte v průběhu cvičení. Pravděpodobně budete muset nosit vodu s sebou, ale to se dá vyřešit menší lahví, která se Vám vejde i do ne příliš velké kabelky. Tělo přestane vodu zadržovat a odměnou Vám bude dostatečná hydratace a pružná pokožka.

 

Kartáčujte svou pokožku, použijte peeling. Zbaví Vás odumřelých kožních buněk, prokrví pokožku a pomůže aktivovat lymfatický systém. 

 

Při plněních svých plánů stůjte nohama pevně na zemi, dejte si reálné cíle, ale nebojte se snít. Odvážné, velké a bláznivé sny se Vám možná budou zdát jako nesplnitelné, ale snění o něčem krásném Vás požene kupředu a bude Vaší hybnou silou.   

Depositphotos_39410715_s-2015

 

Jistě si najdete mnoho dalších drobností, které fungují právě u Vás a stanou se Vaším pomocníkem na cestě za Vaším NOVÝM JÁ.

 

Pevnou vůli a spoustu splněných snů.

Markéta Jonášová

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.