ASICS

Stránky výrobce: ASICS
 

 

LARGE LOGO V3

 

MISE

ASICS, zkratka je odvozena z latinského výrazu ANIMA SANA V CORPORE SANO – zdravý duch ve zdravém těle.  Aby ASICS zůstal věrný filozofii, pro kterou byl založený, každá inovace, každý koncept, každý nápad, jsou věnovány k vytvoření nejlepšího produktu. Poslání ASICS je stát se značkou číslo jedna pro sportovní nadšence. K dosažení tohoto cíle, ASICS pokračuje ve výrobě nejlepších výrobků, snaží se stavět na technologickém pokroku a posouvá limity, které se můžeme naučit od našeho těla a jeho potřeb na sportovní vybavení. Slibuje přinést harmonii těla i duše.   

 

HISTORIE

V roce 1949 pan Kihachiro Onitsuka začal svoji společnost se sportovní obuví (Onitsuka Co., Ltd.) tak, že se postil do výroby basketbalových bot ve svém obývacím pokoji v Japonském Kobe. Jméno ASICS zvolil pro svou společnost v roce 1977 na základě slavné latinské fráze „ANIMA SANA IN CORPORE SANO“, což v překladu vyjadřuje antický ideál „ZDRAVÁ MYSL VE ZDRAVÉM TĚLE“. Vezme-li se zkratka této fráze, ASICS byl založen na přesvědčení, že nejlepší způsob, jak vytvářet zdravý a šťastný životní styl je podporovat celkové zdraví a kondici.  

Produkty ASICS byly v roce 1977 představeny v USA a přinesly sebou úžasný příběh sportovních výkonů a technických vylepšení, a filozofii, která stále platí i dnes.  

 

VÝZKUM & VÝVOJ

V květnu 1990 ASICS otevřel výzkumný ústav Research Institute of Sports Science v Kobe. Od té doby pochází z tohoto jedinečného místa, kde vědci, sportovci a trenéři pracují společně, mnoho pozoruhodných technologických inovací ve sportovní obuvi a oblečení.

 

STUDIUM, ANANLÝZY, TESTY

Ústav v Kobe, asi 200 kilometrů západně od Tokia, pokrývá více než 13 tisíc metrů čtverečních. Součástí komplexu jsou výzkumná zařízení, 350 m dlouhý běžecký pás pro všechny druhy počasí, basketbalovou a volejbalovou halu a několik testovacích místností. Studium a analýza pohybů lidského těla, testování všech druhů materiálů, jsou hlavními aktivitami 200 lidí, kteří v ústavu pracují. Všechna tato práce se samozřejmě provádí s jedním cílem: umožnit profesionálním i rekreačním sportovcům po celém světě k lepším výkonům, k dosažení vyšší úrovně a zábavě ze sportu.   

 

ZÁKLADNÍ A APLIKOVANÝ VÝZKUM

Pozorování a analýza fyzického pohybuje je základem každého jednotlivého produktu ASICS. Výzkumní pracovníci v Kobe mají k dispozici vysokorychlostní kamery, hi-tech měřící zařízení a sofistikovaný počítačový software. Některé místnosti byly postaveny tak, aby byly schopny předkládat zjištění ze základního výzkumu nových materiálů a výrobků.  Absorpční systémy, protirotační prvky, podešve s Wet Grip® gumou, voděodolné oblečení jsou některé z ASICS inovací, které zde prošly zatěžkávacími zkouškami. Trojrozměrné měřící systémy se v Kobe používají k rozvoji bot, aby perfektně seděly.   

 

ASICS SPORTOVCI V KOBE

ASICS centrum v Kobe pravidelně navštěvují ASICS sportovci. Prvním cílem této návštěvy je, samozřejmě, aby se ujistili, že on nebo ona může mít obuv a oblečení, které jsou šité na míru podle přesných norem, které jeho nebo její tělo potřebuje. Ale je tu i druhý účel. Při práci s těmito sportovci a jejich trenéry, kteří představují absolutně to nejlepší v různých disciplínách, ASICS může zvýšit své znalosti a zkušenosti s cílem vytvořit v budoucnosti ještě lepší produkt. Ve prospěch všech sportovců.

 

asics_authorized_retailer_2_11

Žádné produkty od výrobce ASICS nebyly nalezeny....

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.